Cherry

A3Ch. Cherry
Plemeno: Border kolie
Pohlaví: fena (kastrovaná)
Datum narození: 3.7.2010
Barva srsti: tricolor
Výška KVH: 42,5 cm
Váha: 13 kg
Majitel: Lucie Opatrná
Číslo známky: 841 (KLADNO)
Čip: 203098100310970 CZE
Zkoušky: A1, A2, A3, F1, MD1, titul A3Ch

Cherrinka se narodila 3.7.2010, v Bechlíně jako jedno ze sedmi štěňat, domů jsme si ji přivezli 22.8. téhož roku.

Je to hlavně moje nejlepší kamarádka a parťačka pro všechno. Stručně řečeno, pejsek pro život. Ale jejím životem jsou zároveň agility – není nic, co by milovala víc! Každý den chodíme na dlouhé procházky, hrajeme si, cvičíme triky a mazlíme se.

PitaPata Dog tickers

Proč jsem si vybrala zrovna ji?
…když jsem původně chtěla typickou černo-bílou…
Dá se to vyjádřit jednou větou, byla to láska na první pohled.
To ona se ke mě jako první dokolíbala, to ona se chtěla mazlit, to ona pořád musela něco dělat, když sourozenci spali… Byla maličká a rozkošná, když jsem měla na výběr mezi Cherry a druhou fenou, která byla dvoubarevná, zaujala mě právě trikolorka.


Proč je Cherriska kastrovaná?

Kastrovaná od 6.11.2012

Mně v rozhodování pomohly názory ostatních, proto bych sem ráda též napsala pár slov… Štěňátka by stejně nikdy neměla. Dlouho, opravdu dlouho jsem váhala… Kastrovat, nekastrovat? Kohokoliv jsem se zeptala na názor, říkal jasné ano… I podle mého názoru je to pro fenu lepší, sice je to operace, ale co je týden pooperačního stavu proti mnoha háráním, kdy se asi také fena necítí příliš dobře, riziku zabřeznutí nebo riziku gynekologických problémů. Ano, i operace má rizika, ale i při zvážení všech pro a proti jsem kastraci viděla jako dobrou cestu… A že to není psí přirozenost – možnost mít štěňata? Ale co je dneska psí přirozenost? Moc si vážím jednoho argumentu pro kastraci – „Opravdová přirozenost feny je se 2x za rok rozmnožit, tím, že jí to nedovolíme, jí vlastně bráníme v přirozeném chování…“ Kastrovaná fena tuto touhu nemá a rozhodně z toho nemá žádné mindráky, jen jí vždy mine stádium, kdy po množení touží… Cherrinka měla problém s tím, že po rozmnožování toužila, utíkala za psy a neustále se jim nastavovala, byla by jen otázka času, kdy by došlo k nehodě… Takže Cherrinka je kastrovaná ze zdravotních důvodů, ale také nezapírám, kvůli tomu, že je to pro nás obě pohodlnější… Žádný strach z nechtěných štěňat, žádné utíkání za psy, celoroční klid a možnost jít kamkoliv… Když se na to kouknu zpětně po roce od kastrace, jsem opravdu ráda, že to je, tak jak to je, myslím, že obě dvě jsme spokojenější :-)


A ještě nějaká historie
1. fotka, 1 měsíc, 2. fotka 8 týdnů, 3. fotka 2 měsíce, 4. fotka 4 měsíce, 5. fotka půl roku, 6. fotka 1 rok, 7. fotka 1 rok a půl, 8. fotka 2 roky, 9. fotka 2 a půl roku, 10. fotka 3 roky, 11. fotka 3 a půl roku, 12. fotka 4 roky)