Velká aktualizace březen – květen

SONY DSC

Co se u nás všechno stalo :-) Závody a mnohem víc…

Závody: Všetice, Horní Počernice, Málkov, Kralupy nad Vltavou
Termíny: 19.3., 24.4., 30. 4. a 21.5. 2016
Rozhodčí: Kateřina Lerlová (CZ), Zdeněk Spolek (CZ), Petr Rybář (CZ)
Kategorie: MA3
Umístění: oficiální závody: 5x disk, 1x 1. místo, 2x 2. místo, neofika agi 1. místo, jump 2. místo > součet 1. místo

 

Opravdu dlouho, dlouho, dlouho jsem neaktualizovala. Nějak nebyl čas, bakalářka, semestrálky, státnice, pozemek a další seznam věcí co se musel udělat…

Březen

To se nedělo ještě nic moc převratného. Tedy stále jsme řešili pozemek, jestli koupit nekoupit, jestli tam všechno půjde a ták a psala jsem intenzivně bakalářku. Na závody jsme vyjely jen 19. 3. a to do Všetic na trojzkoušky – nu výkon špatný – 3x disk, nějak nám to v zimě nešlo. Čímž jsme ukončily zimní závodní sezónu a daly si od závodění pauzu, jen jsme intenzivně trénovaly :-)

Duben

Tady toho bude víc. Čím začít, školou, pozemkem, závody? Nooo, tak asi školou ať jdeme tak nějak popořadě.

Ve škole se to všechno blížilo do velkého finále. Úspěšně jsem odevzdala bakalářskou práci na téma Vliv psa na zdraví dítěte (překvapivě jsem vyzkoumala, že pes má na zdraví dítěte dobrý vliv :D, to jen tak na okraj) a dokončila další ze svých „psích“ semestrálních prací, tentokrát to bylo na multimédia Posilování na balančních pomůckách. Určitě se koukněte, je na tom totiž dost hodin práce :-)

Do velkého finále se blížila i koupě pozemku, 14. 4. 2016 jsme podepsali rezervační smlouvu. Tedy budeme kupovat (ke dni psaní článku už bych měla psát koupili jsme) krásný, veliký, možná trošinku vlhčí a trošinku bez příjezdové cesty pozemek na naprosto luxusním místě. To místo, to je náš sen, v přírodě (asi 200 m od pozemku vychází modrá, žlutá a zelená turistická značka a na červenou se člověk napojí asi taky tak po 100 m chůze), ale zároveň ve vesnici, která není úplně malá a do většího města je to co by kamenem dohodil. Možná bych mohla prozradit, toto místo snů je ve Sloupu v Čechách.

S pozemkem to bylo dlouhé rozhodování, jestli koupit nebo ne jsme řešili čtvrt roku. Protože lokalita nás úplně uchvátila, ale pozemek má jisté nevýhody, konkrétně 3: musí se vyrobit 100 m příjezdová cesta, musí se zasíťovat – jinudy než přes cestu, tedy také cca 100 m vést sítě a v některých jeho částech je mokřad. Všechno tohle je řešitelné za poměrně rozumné peníze. No možná jako čtvrtá nevýhoda by pro někoho mohlo znamenat, že není u Prahy (do Prahy je to hodina a půl cesty), ale to jsme taky probrali a vlastně Prahu nepotřebujeme 😀 a hlavně se nám ty satelitní věci na polích kolem ní vůbec, ale vůbec nelíbí. Ještě bych dodala, pozemek je fákt velký, má 4 600 m2, takže budeme mít ovce, jupijou budu s borderkama pást. 😀 A hlavně budeme bydlet na skvělém místě, ale k tomu je ještě dlouhá cesta :-)

 

SONY DSC

Sloup v Čechách leden 2016

13319834_10208611335632759_3777324734068433534_n

Sloup v Čechách květen 2016

V dubnu jsme byly na dvou závodech (Horní Počernice a Málkov – Memoriál praotce Krušiny a víly zubničky a Hon na čarodejnice), tedy spíš zkouškách a Cherrínka konečně dostala opět rozum a mám zpět toho dokonalého psíka :-) Během dubna si splnila 2 zkoušky na druhý rok A3 šampiona s krásnými, rychlými, čistými běhy, celkově v dubnu Cherka stála na bedně 3x 1x na 1. místě a 2x na 2. místě. Na obou závodech s námi byla i Dájenka (protože jsme jí hlídaly, tak s námi i bydlela v Praze).  V Počernicích Dája dělala doskokana A3 a v Málkově normálně závodila ve své kategorii a obsadila 1. a 2. místo :-))

20160430_123819

Květen

Tak když bychom v květnu měli jít popořadě tak 9. 5. 2016 jsme zaplatili kupní cenu pozemku, tedy začala běžet lhůta na převod. Na konci května jsme začali hovořit s projektanty, architekty a staviteli.

Závodů jsme se zúčastnily jen jedněch (inu státnice :D) a to neoficiálek v Kralupech nad Vltavou – O kralupský dračinec. Opět závodila Cherríska i Dája. Na těchto závodech je důležitý čas, chyby, odmítnutí a disky jsou jen za trestné vteřiny, no abych to zkrátila Cherda v součtu vyhrála (ač se v obou bězích jakoby diskla, ale to bylo jen za 15 TS), agi 1. místo, jump 2. místo. Dája nějak neměla svůj den, takže v součtu byla čtvrtá a v jumpingu 3. místo, agi se jí nějak nevyvedlo :-)

20160521_153145

Marný pokus o fotku psů 😀

A škola… Ta bude na dlouhé povídání 😀 Pro začátek: Je ze mě od 26. 5. 1/3 bakalář 😀 A to konkrétně z výchovy ke zdraví. Čímž skončila akce: „Nauč se na státnice během pár dnů“. Pokračování bude (snad) v září. Bohužel, někdy se věci nevyvíjejí tak jak by si člověk představoval. A zvláštnost systému naší školy je opravdu velká… (většina vysokých škol má mezi koncem semestru a začátkem státnic víc než dva dny :D)

Naše státnice se skládají ze 3 částí: obhajoba BP, výchova ke zdraví, informatika. Pro množnost obhajoby BP musí být 180 kreditů + splněné předměty společného základu, pro jednotlivé obory musí být splněny oborové předměty.

Celý květen byl, řekla bych, poněkud stresující. Když 13.5. končí semestr a státnicovat se začíná 16.5. může nastat poněkud problém. Jako nastal v mém případě. Člověk má na zkoušky pár dní a je na benevolentnosti učitelů jak vypíší či nevypíší termíny. (Já v tomto semestru měla 3 zkoušky a 6 semestrálních prací)

V pátek 13.5., kdy se mi o pouhý půlbod nepoštěstilo dát zkoušku z Operačních systémů, z čehož jsem se malinko psychicky zhroutila, protože to pro mě znamenalo, že se budu muset omluvit z obhajoby bakalářské práce, na kterou jsem měla termín 18.5. (v den obhajoby jsem měla na kontě 179 kreditů – tedy mi 1 chyběl) a navíc jsem přípravu na zkoušku vůbec nezanedbala a pečlivě jsem se tomu skoro 14 dní věnovala, protože se ví, že tato zkouška je jedna z nejtěžších na celém Bc. IT studiu.

Bohužel podobný scénář se opakoval v pátek 20.5. opět zkouška, opět půlbod, opět smůla. Tentokrát mě to tolik nesebralo, vlastně mě to vůbec nesebralo, abych pravdu řekla neuvěřitelně se mi ulevilo. Doteď nemůžu uvěřit, jak je to přesně možné, většinou po nedání zkoušky bývám dost smutná. Ale to, že ani na druhý pokus Operační systémy nevyšly, pro mě znamenalo, že nebudu moci jít ke státnicím z IT a tedy se z nich budu muset omluvit. To byl právě důvod jakési úlevy. Vtipně si říkám, že mě zkrátka pan doktor učitel chtěl uchránit vyhození od SZZ, protože upřímně, na naučení na  SZZ z informatiky bych měla 4 dny (měla jsem jít 31.5.) a to je vskutku málo na to, že se jedná o praktickou a teoretickou část. Zároveň bych asi neměla příliš dobrý pocit z toho, že jdu na závěrečnou zkoušku nepřipravená.

To je asi vše co bych k velké tříměsíční aktualizaci řekla a teď budu doufám na Cherrinčí webík psát zase častěji 😀